• Výraz je příliš krátký. Zadejte minimálně 3 znaky

    Nic nebylo nalezeno.

Zbývá 598 Kč do dopravy ZDARMA

Máma to má na háku

ukázka

KNIHA
E-KNIHA
skladem
398 Kč
(Ušetříte 80 Kč)
318 Kč
ke stažení
258 Kč

Matka pětiletého syna, vybavená neodolatelným šarmem a drzostí, říká věci, které si všechny mámy skutečně myslí, ale radši je nevysloví nahlas…

Chytrý román, který zachycuje rok života zástupkyně rodičů dětí ve třídě předškoláků, je brilantní zprávou o přízemním a překvapivě drsném terénu rodičovské politiky.

Matka pětiletého syna z Kansas City, vybavená neodolatelným šarmem a drzostí, říká věci, které si všechny mámy skutečně myslí, a prochází jí to – většinou. V nadšeně přijatém románu se čtenářky seznámí s její nekonvenční rodinou a hlasitě se smějí, když se Jen snaží proplouvat překvapivě náročným terénem rodičovské politiky.

Jen Dixonová není typická zástupkyně rodičů ve třídě předškoláků – ani máma obecně. Její dvě dcery, které zplodila se dvěma různými (pravděpodobně) muzikanty, už jsou na vysoké a s Maxem si tuhle roli zopakuje podruhé – tentokrát s manželem a otcem svého syna po boku. I když ji její nejlepší kamarádka a předsedkyně Sdružení rodičů a přátel školy vidí jako nejvhodnější adeptku na tuhle práci (nebo nejstarší), ne všichni rodiče mají stejný názor.

Jen například požaduje, aby všichni v co nejkratším čase reagovali na její e-maily týkající se pomoci ve třídě nebo přinesli na třídní schůzku „speciální“ brownies, takže ne všechny matky přijímají její metody s nadšením. Přidejte k tomu starou lásku z její minulosti, matku alergického dítěte, překvapivě sexy učitelku a aspirantku na Dokonalou hospodyňku, jíž není snadné se zavděčit a jež na každém kroku vyvolává problémy, a z té práce se stane mnohem víc, než k čemu se upsala.

Upřímná, neuctivá a vtipná kniha Máma to má na háku je svěží, vítaný hlas v beletrii – ten typ románu, po kterém opravdové mámy touží, a zábavná četba pro všechny matky, co se budou s úlevou smát jejím jízlivým postřehům.

Počet stran: 312

Formát knihy: 145x210

Vazba: pevná s přebalem

EAN: 9788075651600

ISBN: 978-80-7565-160-0

Datum vydání: 29.6.2022

EAN: 9788076890251

Datum vydání: 29.6.2022

Původní název: Class Mom

Překladatel: Eva Brožová

Recenze

„Nenechte si ujít tuhle vtipnou satiru o rodičovské politice.“
People Magazine, Best New Books feature

„Debutový román Gelmanové, dokonale přesná komedie o matkách, překypuje smíchem… Jak postupuje školní rok a Jen se ocitá stále hlouběji v dramatu uprostřed skupiny silných a často přímočarých osobností, Gelmanová dokazuje svůj neuctivý komediální talent; skoro na každé stránce najdete vtipné postřehy a chytré bonmoty.“
Publishers Weekly

„Debut Gelmanové je literární stand-up a rozhodně mu dejte šanci: takhle žena vás rozesměje.“
Kirkus Reviews

„Neuctivé a zábavné.“
The New York Post

„Jenino vyprávění v první osobě je drzé, přesto bezbranné, když s elegancí čelí mateřství a s nejistotou krizi středního věku. Její e-maily ostatním rodičům ve vás vyvolají škodolibý smích. Máma to má na háku nabízí spiklenecké kamarádství matkám, které se stále cítí na dvacet, ale je jim mnohem víc.“
Shelf Awareness

„Laurie Gelmanová se svým debutovým románem nesmazatelně zapsala do světa ženské beletrie.“
Library Journal