Laboratoř myšlenek

Běžná cena: 688 Kč (ušetříte 206 Kč)
Naše cena: 482 Kč
na dotaz
Upozornit na vydání
Počet stran: 416 EAN: 9788075659934
Datum vydání: 15. 2. 2023 ISBN: 978-80-7565-993-4
Formát knihy: 210x260 Vazba: Brožovaná

Toto není klasická kniha, toto je laboratoř… laboratoř myšlenek.

Stojíme na křižovatce globálních změn. Zaběhnutá pravidla postupně přestávají platit, život a svět kolem nás se proměňuje a my všichni narážíme na jeho limity. Téměř nic není jako dřív a to, co bylo funkční dlouhá léta, přestává fungovat. Je nutné rnacházet nové přístupy, které by byly aplikovatelné v dnešní době plné kvantových skoků. Ponořili jsme se tedy do laboratoře myšlenek a vizí, které ověřujeme, rozebíráme a sdílíme z různých úhlů pohledu. Hledáme odpovědi ve třech pilířích společnosti – v kultuře, veřejné sféře a ekonomice, abychom se pokusili nacházet inspiraci a východiska pro budoucnost naší země. Pojďme začít psát novou budoucnost naší společnosti. Možností je více, než si myslíme. Podívejme se na tuto přelomovou dobu jako na šanci, kterou můžeme využít konstruktivním způsobem.

Robin Čumpelík vám přináší rozhovory s osobnostmi z různých sfér, které nabízí střípek do mozaiky možného směřování naší země a našich životů. Každé osobnosti položil dvanáct otázek s ohledem na jejich profesní působení, zkušenosti a vize.

Mezi zpovídanými osobnostmi jsou egyptolog Miroslav Bárta, sociolog Daniel Prokop, hudebník Michael Kocáb, podnikatelka Zuzana Ceralová Petrofová, zpěvačka Marta Kubišová, geolog Václav Cílek, eurokomisařka Věra Jourová nebo rapper Vladimir 518.

Zobrazit celou anotaci
© 2022, Všechny práva vyhrazena, Nakladatelství Jota, s.r.o. Vytvořila digitální agentura FEO