Zuzana Beranová

Zuzana Beranová  (* 1971)  vystudovala žurnalistiku na Univerzitě Karlově, pracovala pro MF DNES a následně působila na českých ambasádách v Nigérii, Keni a Zimbabwe.

Do roku 2015 pracovala pro Evropskou unii v Namibii, kde žila se svou rodinou, obě její dcery Afriku rychle přijaly za svou. Mladší dcera se ostatně narodila v Zimbabwe v době, kdy tuto zemi zasáhla cholera, inflace, povolební násilí a nedostatek potravin. 
Zuzana Beranová je vášnivou obdivovatelkou africké přírody i kultury. Je autorkou životopisu Joy Adamsonové, slavné spisovatelky a ochránkyně přírody, která získala světovou proslulost díky lvici Else. Životopis Setkání se smrtí: Příběh opavské rodačky Joy Adamsonové vyšel také v angličtině.
V současné době žije a pracuje v Praze.

Autorovy knihy v našem nakladatelství

Poslední nosorožec

Další podmanivá kniha Zuzany Beranové nás tentokrát zavede do Zimbabwe, kde na pozadí boje o přežití vzácného druhu nosorožce sledujeme boj o záchranu jednoho vztahu. Eva přijíždí...

Běžná cena: 278 Kč
Naše cena: 222 Kč
Koupit

Všechny vůně Afriky

Afrika. Žhnoucí kontinent tisíce vůní. Vůní starodávné magie, temných rituálů, rozvláčného bezčasí, krví nasáklé země i nepolapitelného temperamentu jejích mužů. Afrika, která...

Běžná cena: 298 Kč
Naše cena: 238 Kč
Koupit
© 2020, Všechny práva vyhrazena, Nakladatelství Jota, s.r.o. Vytvořilo Foreveryone