Novinky NdB: Hoffmannovy povídky

Operní sezona 2019/20 má jako motto Hledání… a první premiéra 20. září 2019 v Janáčkově divadle bude patřit hledání lásky. To je i hlavním tématem slavné Offenbachovy opery Hoffmannovy povídky, k jejímuž nastudování bylo poprvé do souboru Janáčkovy opery NdB přizváno režijní duo SKUTR.

Hoffmanovy povídky se vrací na brněnské jeviště.

Hoffmannovy povídky jsou operou, které nás zavádí do fantaskního světa básníka a jeho bizarních představ, kde realita splývá v jedno s jeho představami, a jsou spojeny se světem umění. Vždyť Hoffmannův skutečný idol je operní pěvkyně Stella.

Režiséři prozradili: Nachá­zíme se na jevišti z pohledu zákulisí a to jevi­ště je něčím vychýlené z reality, protože má na všechny strany oponu. Je to, jako byste zašli o pauze do diva­delní kantýny, kde se setkají zpěváci nalíčení do opery Don Giovanni s divadelní technikou, s diváky a členy orchestru. Ne nadarmo byl Offenbach svými kolegy přezdívaný Mozart ze Champs-Élysées, každé hudební číslo je tu hit, který si budete broukat ještě cestou z divadla. 

Základem každé opery je ale vynikající pěvecké obsazení. V hudebním nastudování Ondreje Olose se můžete těšit na Luciana Mastra (Hoffmann), Markétu Cukrovou (Nicklausse), Martinu Masarykovou (Olympia), Pavlu Vykopalovou (Antonia) ad. 

Hoffmannovy povídky
Láska je plamen, který v očích žhne, láska je moře vyplakaných slz...

plakát

 
 
prev
nextLáska je plamen, který v očích žhne, láska je moře vyplakaných slz...

Premiéra 20. září 2019 v Janáčkově divadle Brno

Více na www.ndb.cz

© 2022, Všechny práva vyhrazena, Nakladatelství Jota, s.r.o. Vytvořila digitální agentura FEO