Willy Vlautin

Willy Vlautin (* 1967) je úspěšný americký autor a frontman a skladatel kapely Richmond Fontaine z oregonského Portlandu. Narodil se a vyrostl v Renu v Nevadě a od konce devadesátých let vydal se svou kapelou devět studiových alb a napsal šest románů. Vlautina podle jeho vyjádření ovlivnila tvorba Johna Steinbecka, Raymonda Carvera, Barryho Gifforda a Williama Kennedyho. Jeho romány evokují americký západ a odehrávají se převážně v Oregonu, Nevadě a Novém Mexiku. Vlautinovi literární hrdinové a hrdinky se rekrutují z nižších pater amerického sociálního a ekonomického spektra, často se stěhují a potýkají se se závislostmi, většinou na alkoholu.
Vlautinova první kniha The Motel Life vyšla v USA a několika evropských a asijských zemích a stala se předlohou ke stejnojmennému thrilleru s Dakotou Fanning (Motelové pokoje, 2012). Washington Post ji označil za jednu z 25 nejlepších knih roku.
I druhý Vlautinův román Northline byl literární kritikou dobře přijat a Vlautin se jím zařadil mezi významné nové americké realisty. Spisovatel George Pelecanos označil Northline za svou oblíbenou knihu desetiletí. První vydání tohoto románu vyšlo s originálním instrumentálním soundtrackem v podání Vlautina a jeho dlouholetého kolegy z kapely Paula Brainarda.
Vlautinův třetí román Lean on Pete je příběhem patnáctiletého chlapce, který žije a pracuje na zchátralé závodní dráze v Portlandu v Oregonu a spřátelí se s neúspěšným dostihovým koněm jménem Lean on Pete. Román získal dvě Oregonské knižní ceny: Cenu Kena Keseyho za beletrii a Cenu čtenářů.
Román Don’t Skip Out on Me se zařadil mezi finalisty Faulknerovy ceny amerického PEN klubu.

Autorovy knihy v našem nakladatelství

Vždycky přijde noc

Román o sociálních problémech současných generací Román Vždycky přijde noc je příběh o snaze získat v nelítostném světě alespoň kousek jistoty. Mít dům, mít se kam vracet,...

Běžná cena: 328 Kč
Naše cena: 262 Kč
Koupit
© 2023, Všechny práva vyhrazena, Nakladatelství Jota, s.r.o. Vytvořila digitální agentura FEO