Václav Šilha, Alena Šteffelová

Václav Šilha (nar. 1963) patří mezi uznávané české fotografy. S fotoaparátem v ruce procestoval všech šest kontinentů včetně Antarktidy. Jeho snímky obdržely mnohá česká i světová ocenění. Je držitelem druhé ceny v rámci novinářské soutěže Czech Press Photo 2006. První cenu získal v roce 2012 a o dva roky později k nim přidal ještě cenu Trigema. Ze zahraničních ocenění se může pyšnit zlatou medailí z 16. mezinárodního bienále FIAP v Norsku v kategorii Savci od NSFF (Mezinárodní fotografická federace umění). Jeho snímky se objevily v magazínech BBC Wildlife Magazine, National Geographic a dalších titulech napříč celým světem. Jeho unikátní fotografie zachycující souboj hrošího stáda s krokodýlem byly zařazeny do ročenky Ripleys Believe it or Not. Je spoluautorem knih Divoká planeta, Afrika v nás a Afrika v nás II. Pravidelně o svých cestách a dobrodružstvích přednáší a v současnosti podniká expedice za mizejícími civilizacemi.

Alena Šteffelová (nar. 1983) patří k lidem, které bez tužky v ruce nepotkáte. Psaní se věnuje od dob svých studií na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně a posléze Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze. První ocenění Vavřínová koruna získala za svou povídku v roce 2006 a o rok později přidala další dvě ceny z téže soutěže. Několik let působila ve sportovních redakcích médií. Posléze novinářské prostředí opustila a přešla na „druhou stranu“. Od té doby stojí v pozadí a stará se o komunikaci firem z nejrůznějších odvětví v Česku. S Václavem Šilhou se setkali během jejího vedení tiskového a publikačního oddělení v Zoo Praha v roce 2017.

Autorovy knihy v našem nakladatelství

Na vlnách

Nádherný cestopis, který vás zavane do mrazivých končin, a to nejen autorovým poutavým vyprávěním, ale také jedinečnými fotografiemi, jež na expedicích pořídil. Kniha Na vlnách je...

Běžná cena: 598 Kč
Naše cena: 478 Kč
Koupit
© 2023, Všechny práva vyhrazena, Nakladatelství Jota, s.r.o. Vytvořila digitální agentura FEO