• Výraz je příliš krátký. Zadejte minimálně 3 znaky

    Nic nebylo nalezeno.

Zbývá 598 Kč do dopravy ZDARMA

Umění vytvářet vzpomínky

Jak si užít a zapamatovat šťastné okamžiky

E-KNIHA
ke stažení
198 Kč

Víte, co je klíčem k dlouhodobému pocitu štěstí? Hezké vzpomínky!

Badatel v oblasti štěstí a autor světových bestsellerů Hygge – Prostě šťastný způsob života a Lykke – Tajemství nejšťastnějších lidí na světě Meik Wiking nám ve své nejnovější knize radí, jak si vytvářet vzpomínky, díky nimž povedeme spokojený život.

Vzpomenete si na svůj první polibek? Na den, kdy jste odmaturovali? Na vydařenou dovolenou? Nebo na nejlepší jídlo, co jste kdy ochutnali? Vzpomínky jsou důležitou součástí naší identity, mění náš pohled na svět, ovlivňují naše chování a naše pocity. Meik Wiking při svém bádání zjistil, že lidé, kteří v sobě chovají pozitivní nostalgické vzpomínky, se cítí ve svém životě šťastnější. Řešením, jak pomoci budoucím okamžikům, aby se staly uchováníhodnou vzpomínkou, je mimo jiné překonávání sama sebe, vyhledávání nových „poprvé“, propojování situací se smyslovými vjemy, prociťování trnité cesty za úspěchem, vyprávění životních příběhů. V knize, která je nabitá vtipy, osobními historkami, fotografiemi a odkazy na filmy a literaturu, se dozvíte, jak na to. Naučte se, jak uchovat, co stojí za to, a jak zapomenout a udělat v hlavě místo pro nezapomenutelné věci.

Autor využívá výzkumů, dat, dotazníků, rozhovorů a experimentů, aby dokázal sílu nostalgie a schopnost melodie, vůně nebo třeba chuti vrátit nás v čase na místo, kde se odehrálo něco pro nás velmi důležitého. Kniha je zároveň meditativní a relaxační četbou a také praktickým návodem, jak přinést do života nové šťastné okamžiky a uchovat si na ně vzpomínku, která nás bude provázet navždy.

„Život není to, co jsme prožili, ale to, na co si vzpomínáme.“ Gabriel García Márquez 

EAN: 9788075657190

Datum vydání: 29.4.2020

Původní název: The Art of Making Memories

Překladatel: Markéta Kliková

Recenze

„Díky Meikově nové knize úplně přehodnotíte, co jste si doposud mysleli o šťastných vzpomínkách. Na základě Meikových rad se můžeme naučit vytvářet a zapamatovat si šťastné okamžiky, které si stojí za to uchovat v paměti do konce našich dní.“
Dr. Rangan Chatterjee, autor bestsellerů The 4 Pillar Plan a BBC Breakfast GP

„Tvrzení, že člověk má moc nad tím, co si zapamatuje, je inspirací pro ty, kdo věřili, že udržení vzpomínky je za hranicemi našeho vědomého jednání.“
Publishers weekly

V sérii také vyšlo
Hygge
Bestseller

Hygge

Meik Wiking

348 Kč 278 Kč
Hygge domov

Hygge domov

Meik Wiking

398 Kč 318 Kč
V sérii také vyšlo
Hygge
Hygge domov