Tim Clancy

Tim Clancy je autorem turistického průvodce po Bosně a Hercegovině. Na Balkáně se ocitl náhodou, když se koncem roku 1992 vydal stopem z Německa do Chorvatska, aby se připojil k místní humanitární organizaci Suncokret (tj. „Slunečnice“) nabízející pomoc v uprchlickém táboře v západní Hercegovině. Z původně plánovaných tří týdnů pobytu se nakonec vyloupla dvě desetiletí, během nichž se stala Bosna jeho domovem. V roce 2000 založil s několika přáteli první skupinu pro ekoturistiku a ochranu životního prostředí v zemi zvanou Green Visions.
Clancy se věnuje ekologickému aktivismu a ekologicky odpovědnému rozvoji kulturního, historického a přírodního dědictví Bosny a Hercegoviny. Nedávno také spoluzaložil neziskovou organizaci Terra Dinarica zaměřenou na udržitelný rozvoj sítě dálkových tras zvanou Via Dinarica, která sahá od Albánie až po Slovinsko.

Autorovy knihy v našem nakladatelství

Novinka

Bosna a Hercegovina

Turistický průvodce po Bosně a Hercegovině, perle Balkánu. Bosna a Hercegovina je ideální destinací pro aktivní cestovatele. Milovníci historie a kultury mohou navštívit hlavní město Sarajevo...

Běžná cena: 678 Kč
Naše cena: 542 Kč
Koupit
© 2023, Všechny práva vyhrazena, Nakladatelství Jota, s.r.o. Vytvořila digitální agentura FEO