Susan Butlerová

Susan Butlerová vyrůstala v New Yorku, studovala na Kolumbijské univerzitě, kde získala titul MA, a v současné době žije s manželem na Floridě.

Je autorkou knihy My Dear Mr. Stalin (2006), která obsahuje kompletní korespondenci mezi Franklinem D. Rooseveltem a Josifem V. Stalinem. Tato sbírka více než tří set válečných zpráv nebyla nikdy předtím plně k dispozici v jakémkoli jazyce a určitě je neocenitelným primárním zdrojem pro pochopení vztahu, který se vyvinul mezi těmito dvěma velkými světovými vůdci v době největší světové krize.

V roce 2009 vydává East to the Dawn: The Life of Amelia Earhart, biografii legendární americké pilotky Amelie Earhartové, první ženy, jíž se podařilo přeletět Atlantik. Její poslední letecké dobrodružství však patří mezi velké záhady v historii letectví: V roce 1937 během pokusu obletět svět zmizela nad Pacifikem… Knihou se nechala inspirovat americká režisérka Mira Nairová a ještě ve stejném roce natočila film Amelia, v němž si hlavní postavu pilotky zahrála Hilary Swank, milujícího manžela ztvárnil Richard Gere.

Českým čtenářům se představuje výjimečnou publikací Stalin a Roosevelt, ve které detailně sleduje vývoj vztahu těchto dvou významných politiků.

© 2021, Všechny práva vyhrazena, Nakladatelství Jota, s.r.o. Vytvořila digitální agentura FEO