Suleika Jaouadová

Suleika Jaouadová je spisovatelka, držitelka ceny Emmy, přednášející a tvůrkyně The Isolation Journals, celosvětového hnutí, které rozvíjí sounáležitost a kreativitu v těžkých časech.

Narodila se v New Yorku tuniskému otci a švýcarské matce. Její kariérní sen, stát se zahraniční dopisovatelkou, přerušila diagnóza leukémie. Začala psát uznávaný sloupek v New York Times, natáčet seriál „Přerušený život“ z fronty v podobě její nemocniční postele a je urputnou zastánkyní lidí, kteří žijí s nemocí nebo chronickou bolestí.

Stala se členkou Obamova týmu zabývajícího se rakovinou a její práce v oblasti podpory nemocných a informování o těchto otázkách ji přivedla i na pódium TED talks, do Organizace spojených národů, na Capitol, do vězení s maximální ostrahou i do dvoutřídky ve venkovské oblasti Montany. Žije v Brooklynu.

Autorovy knihy v našem nakladatelství

Mezi dvěma světy

Paměti přerušeného života Pronikavý, hluboce dojemný osobní příběh o nemoci a uzdravení, který sleduje cestu jedné mladé ženy od diagnózy k ústupu nemoci a nakonec i k uzdravení...

Běžná cena: 398 Kč
Naše cena: 279 Kč
Koupit
© 2022, Všechny práva vyhrazena, Nakladatelství Jota, s.r.o. Vytvořila digitální agentura FEO