Akce
Století moudrosti

Století moudrosti

Běžná cena: 298 Kč (ušetříte 150 Kč)
Naše cena: 148 Kč
ks
skladem
Počet stran: 264 EAN: 9788074622496
Datum vydání: 21. 11. 2012 ISBN: 978-80-7462-249-6
Formát knihy: 130x200 Vazba: Pevná s přebalem
Překladatel: Libuše Čižmárová Původní název: A Century of Wisdom

Lekce ze života Alice Herzové Sommerové, uznávané koncertní klavíristky, která přežila holocaust.
Impozantní a elegantní příběh o houževnatosti a optimismu vychází celosvětově s předmluvou Václava Havla a podporou Elieho Wiesla.

Klavíristka Alice Herzová Sommerová na vlastní oči viděla celé minulé století a první dekádu století tohoto. Přežila koncentrační tábor v Terezíně, byla při procesu s Adolfem Eichmannem v Jeruzalémě a během té doby přicházela do styku s některými z nejúžasnějších historických osobností našeho věku. Jako dítě trávila v Praze víkendy a svátky ve společnosti Franze Kafky (kterého znala jako „strýčka Franze“) a k přátelům její matky patřili Gustav Mahler, Sigmund Freud a Rainer Maria Rilke. Když se Alice po válce přestěhovala do Izraele, jejích bytových koncertů se účastnila Golda Meirová a také Artur Rubinstein, Leonard Bernstein a Isaac Stern. Hudbě se věnovala aktivně až do konce svého života, dožila se úctyhodných 110 let. 
 
Přestože byla vězněna v Terezíně a nacisté jí zavraždili matku, manžela a přátele, přestože jí mnohem později předčasně zemřel syn, Alice nad tím vším vždy zvítězila svou schopností žít život bez zahořklosti. Věřila, že klíčem k tomu, aby přežila, byla hudba a také schopnost odhalit v každém člověku jeho lidskost, i v nepřátelích. Století moudrosti je pozoruhodný a inspirující příběh o celoživotním krédu jedné ženy – tváří v tvář nejhoršímu zlu, jaké kdy člověk poznal – nacházet v životě dobro. Je to svědectví o pevných přátelských svazcích, o moci hudby a o tom, jak je důležité vést život v materiální prostotě, intelektuální zvídavosti a nekonečném optimismu.

Zobrazit celou anotaci

Dále doporučujeme

Novinka

Deník 1938–1945

Příběh dívky, která přežila holocaust. Vůbec první vydání autentického deníku pražské židovské dívky vychází s předmluvou Zdeňka Mahlera a doslovem Ivana Klímy. Deník Helgy...

Běžná cena: 348 Kč
Naše cena: 278 Kč
Koupit
© 2017, Všechny práva vyhrazena, Nakladatelství Jota, s.r.o. Vytvořilo Foreveryone