Sergej Kuzněcov

Sergej Kuzněcov je ruský spisovatel, novinář, kulturolog i jeden z průkopníků ruské online žurnalistiky.

Vystudoval chemickou fakultu na Moskevské státní univerzitě. V první polovině 90. let se věnoval filologii – je autorem monografie o poetice Josifa Brodského i komentářů k ruským překladům amerického spisovatele Thomase Pynchona, přeložil knihy Stephena Kinga i Susan Sontagové. Od r. 1995 se zaměřil na práci v ruském internetu. Pracoval jako novinář, psal především o filmech a knihách pro módní časopisy i respektované listy (Kommersant,Vedomosti).  V r. 2001 získal jako první ruský novinář stipendium Johna S. Knighta na Stanfordské univerzitě v Kalifornii. Od r. 2003 se věnuje především internetovým novinářským projektům – založil Content Group i stránky zaměřené na židovskou kulturu (Buknik).

Napsal několik populárně naučných knih a pět románů – trilogii o devadesátých letech, Motýlí kůži Ne (spoluautorka Linor Goralik).
Román Motýlí kůže se v Rusku mezi mladými čtenáři stal kultovní knihou. Byl zatím přeložen do 4 jazyků (němčina, polština, holandština, maďarština) a v r. 2014 vyšel také anglický překlad.

© 2021, Všechny práva vyhrazena, Nakladatelství Jota, s.r.o. Vytvořila digitální agentura FEO