Ocenění
RETRO ČS - limitovaná edice

RETRO ČS - limitovaná edice

Běžná cena: 548 Kč (ušetříte 110 Kč)
Naše cena: 438 Kč
ks
skladem
Počet stran: 246 EAN: 9788074625145
Datum vydání: 31. 10. 2013 ISBN: 978-80-7462-514-5
Formát knihy: 230x250 Vazba: Pevná

Retro síťovka? Retro ČS v síťovce? Unikátní kniha s nostalgickým dárkem, který vyvolá milé vzpomínky, ale i skvěle poslouží.

Limitovaná edice unikátní knihy Retro ČS s dárkem – síťovkou Spiderbag!
Móda síťovek je definitivně zpět. Síťovky jsou skladné, ekologické, stylové a unesou toho opravdu hodně. Pamatujete? K jedinečné publikaci Retro ČS jsme ovšem nepřibalili jen tak nějakou tašku, přibalili jsme vám unikátní Spiderbag.  

Co bylo (a nebylo) za reálného socialismu
První, jedinečná a komplexní obrazová publikace o československém retrosvětě od autora úspěšného televizního cyklu Retro.

Retro ČS čtenáře vrátí do let socialistického konzumu – k věcem každodenní spotřeby, které provázely (anebo v nedostatkové socialistické ekonomice naopak neprovázely) průměrného obyvatele Československa. Pestrý obrazový doprovod umožní každému připomenout si éru čtyř dekád před rokem 1989.

Autor s pomocí vlastních zkušeností a na základě dobové reklamy alespoň částečněrekonstruuje regály socialistických samoobsluh. Využívá bohatství osobního archivu, který patří určitě k nejrozsáhlejším u nás. Nebojte se do něj nahlédnout a svět, v němž bylo leccos jinak, si připomeňte, anebo třeba vůbec pro sebe objevte.

Ten svět, kde železná opona jednak znamenala občanské nevolnictví, zároveň ale i bezpečí rezervace pro původní domácí výrobu a specifické značky. Ty, které jsme v porevoluční euforii stejně vášnivě odvrhli, jako se k nim po nasycení těmi globálními nadšeně vracíme. Nechejte se unést snímky toho, co jste měli rádi, ať už v ústech, nebo v dětském pokoji, kde ani jedna z hraček nepocházela z Číny.

Připomeňte si dobovou reklamu, socialistickou estetiku, probuďte spolu s autorem své vzpomínky a podnikněte výlet do dějin některých oborů ekonomiky čtyř desetiletí po únoru 1948…

Vydejte se proti proudu času do světa, který byl lecjaký, jen ne černobílý.

Zobrazit celou anotaci

Dále doporučujeme

Připravujeme
Ocenění

RETRO ČS

Co bylo (a nebylo) za reálného socialismu První, jedinečná a komplexní obrazová publikace o československém retrosvětě od autora úspěšného televizního cyklu Retro. Retro ČS čtenáře...

Běžná cena: 498 Kč
Naše cena: 398 Kč
Ocenění

Retro ČS 2

Jak jsme si to (u)žili za reálného socialismu Další vzpomínání na léta (ne)dávno minulá Retro ČS nese pořadové číslo 2 a jednoznačně se tím hlásí k návaznosti na stejnojmennou...

Běžná cena: 498 Kč
Naše cena: 398 Kč
Koupit
Připravujeme

Retro ČS 3

(Povolená) dovolená  Jak jsme (ne)cestovali za reálného socialismu. Jedinečná obrazová publikace o československém retrosvětě.​ V dalším pokračování knihy Retro ČS si...

© 2017, Všechny práva vyhrazena, Nakladatelství Jota, s.r.o. Vytvořilo Foreveryone