Pavel Hewlit

Pavel Hewlit (*1978)
Ctitel Alfréda Hitchcocka i Walta Disneyho, jehož touha podávat čtenářům hořkost světa v karamelách se nejvíc ukazuje v příbězích, které zasazuje do prostředí nemocí, psychických problémů, spletitých rodinných vztahů nebo holocaustu. Není zastáncem jednoho žánru, nebrání se pohádkám ani hororu, o kterých si mimochodem myslí, že k sobě mají blíž než kterékoliv jiné žánry.
Rád ukazuje postavy a jejich životy z různých úhlů. Ještě raději je dovádí do situací, v nichž se musí zachovat jinak, než jak jsou ve svých životech zvyklé. Jak říká, postava musí umět překvapit – a nezáleží, jestli dobře, nebo špatně.
I přes složitá témata rád pracuje s humorem a považuje jej mnohdy za jedinou cestu, jak se vypořádat s těžkými životními situacemi, které se ani jemu nevyhnuly.
Je zaměstnancem Dopravního podniku hl. města Prahy. Tramvajový vůz považuje za jeviště života s těmi nejpestřejšími charaktery.  

Autorovy knihy v našem nakladatelství

Vyvolení stát se popelem

Jak by vypadal popis událostí předválečných židovských perzekucí a následného holocaustu, když by jejich vypravěčem byl autistický chlapec žijící ve vlastním světě s vlastními...

Běžná cena: 348 Kč
Naše cena: 278 Kč
Koupit
© 2023, Všechny práva vyhrazena, Nakladatelství Jota, s.r.o. Vytvořila digitální agentura FEO