Pavel Blažek

Pavel Blažek (nar. 1944) vystudoval filozofii a dějepis na filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Působil dvaadvacet let jako učitel na
středních odborných školách. V Brně na stavební průmyslovce v Kudelově ulici a na textilní průmyslovce na Francouzské ulici. V Praze pak na střední ekonomické škole na Krupkově náměstí a na smíchovské strojnické průmyslovce. Na profesionální novinářskou dráhu vstoupil v roce 1990.

Působil v různých pražských redakcích, nejdéle v deníku Právo jako redaktor policejního oddělení. Prakticky od začátku své novinářské dráhy se stal pátracím žurnalistou. Zaměřil se mimo jiné na mapování polistopadových aktivit podnikatele Františka Mrázka a jeho okruhu. V deníku Právo pak věnoval velkou pozornost činnosti gangu okolo Davida Berdycha a jeho propojení s policisty.

Jméno autora knihy Krach – Temné pozadí Kubiceho aféry lze nalézt také mezi spolupracovníky brněnského divadla Husa na provázku, jehož soubor veřejnosti představil před čtvrt stoletím hru Zkáza hlavního města podle Blažkova divadelního scénáře vycházejícího z povídky Jefima Davidoviče Zozulji.

© 2019, Všechny práva vyhrazena, Nakladatelství Jota, s.r.o. Vytvořilo Foreveryone