Oliver Burian

Oliver Burian prožil dětství na Letné. Vyrůstal v činžáku, v němž bydlel František Hrubín, který mu dal k dispozici svou rozsáhlou knihovnu obsahující díla běžně nedostupná, a tím v něm probudil mimořádný zájem o literaturu. Jeho druhou vášní se stal hokej. Dětství a pubertu strávil mezi Štvanicí a Sportovní halou na Praze 7, ponořen do knih a ledního hokeje.

V roce 1969 žil delší dobu s rodiči v USA. V roce 1987 ukončil aktivní sportovní činnost v pražské Slávii. Poté působil jako výtahový technik, průvodce po Praze, manažer a posléze ředitel jazykové školy Angličtina Expres. V roce 1992 nastoupil do Bontonu jako ředitel distribuce, stal se viceprezidentem společnosti se zaměřením na maloobchod a distribuci a následně byl spolumajitelem a ředitelem distribuční společnosti Panther.

Stálý pokles prodeje hudebních nosičů způsobil, že tuto branži opustil a věnuje se nyní konzultační činnosti a literární tvorbě. Jeho prvotinou jsou Povídky toaletní (2014), po níž následovala kniha Úsvit (2015), jež je prvním dílem trilogie Soumrak nosičů.

Více na www.oliverburian.cz.

Autorovy knihy v našem nakladatelství

Padesátka

Knižní zpracování úspěšné situační komedie Vojty Kotka. „Co se stane na horách, zůstane na horách, a dole ať si dělaj, co chtěj.“  Opravdovým kořením Krkonoš jsou...

Běžná cena: 278 Kč
Naše cena: 222 Kč
Koupit

Julie v červnu, Romeo na konci listopadu

I když jsme obklopeni supermoderní technikou, uvnitř jsme všichni stejně zranitelní…   Příběh je situován do nedaleké budoucnosti a začíná u lože umírajícího starce. Jeho schovanka...

Běžná cena: 328 Kč
Naše cena: 262 Kč
Koupit
© 2019, Všechny práva vyhrazena, Nakladatelství Jota, s.r.o. Vytvořilo Foreveryone