• Výraz je příliš krátký. Zadejte minimálně 3 znaky

    Nic nebylo nalezeno.

Zbývá 598 Kč do dopravy ZDARMA

Olive Kitteridgeová

E-KNIHA
ke stažení
225 Kč

O ženě s nezlomnou životní silou. Neotřelý pohled na tragédie i radosti lidských životů oceněný Pulitzerovou cenou.

Městečko Crosby v Maine se může jevit jako zcela bezvýznamné. Pro učitelku v penzi však představuje střed světa. Lidé zde prožívají svá dramata – touhu, zoufalství, žárlivost, naději i lásku.

Olive Kitteridgeová, občas přísná, jindy trpělivá, vnímavá, pak zase smutně odmítavá, bolestně prožívá změny v městečku a ve světě vůbec. Ne vždy však rozpozná proměny blízkých lidí, mezi něž patří hudebnice pronásledovaná vzpomínkami na starou lásku, bývalý student, který ztratil vůli k životu, Olivin dospělý syn, jenž se cítí tyranizován její iracionální přecitlivělostí, nebo její manžel Henry, který považuje loajalitu k vlastnímu manželství současně za požehnání i prokletí.

Jak se lidé z městečka potýkají se všemi svými problémy, Olive dospívá k pochopení sebe sama a svého života; někdy bolestně, ale vždy s nelítostnou upřímností. Kniha Olive Kitteridgeová skýtá hluboký vhled do okolností a podmínek lidského života, do jeho tragédií i radostí a ukazuje, jaké trpělivosti je v něm třeba.

Elizabeth Stroutová, bestselerová autorka novin The New York Times, spojila třináct pronikavých příběhů do uceleného románu prostřednictvím nezapomenutelné hrdinky Olive Kitteridgeové. Na motivy knihy vznikla také stejnojmenná televizní série.

Kniha získala v roce 2009 Pulitzerovu cenu.

EAN: 9788075658944

Datum vydání: 28.4.2021

Původní název: Olive Kitteridge

Překladatel: Libuše Čižmárová

Recenze

„Milovníci beletrie, zapamatujte si tohle jméno: Olive Kitteridgeová… Nikdy na ni nezapomenete… Povídky Elizabeth Stroutové oplývají ironií a jsou budovány se smyslem pro okamžiky skutečného překvapení a vášnivého citu… Skvělá, silná knížka.“
USA Today

„Zábavná, zlomyslná i kajícná paní Kitteridgeová je ztělesněním neúprosné životní síly, je to energický, vitální originál. Když právě není na scéně, už se těšíme na její návrat. Ona je tím, co nás přiměje přečíst knížku jedním dechem.“
San Francisco Chronicle

V sérii také vyšlo