Melanie Blakeová

Melanie Blakeová (*1976) je britská talentová agentka a spisovatelka. Kariéru začala jako asistentka kamery v britské hudební hitparádě Top od the Pops. Díky této zkušenosti si nakonec založila vlastní hudební agenturu a posléze také talentovou agenturu zastupující televizní herce. Této práci se věnuje doposud a primárně se zaměřuje na herečky současných amerických a britských seriálů a telenovel.

Mezi jejími klienty jsou velká herecká jména, například i ze seriálů Dallas, Dynastie nebo britského The Coronation Street. Postupem času se stala jednou z nejúspěšnějších agentek vůbec a její klienti vyhrávají prestižní herecké ceny, včetně cen Emmy nebo Bafta.

Od roku 2018 se Melanie Blakeová věnuje aktivně také psaní. Zprvu se její články objevovaly v novinách, začala psát scénáře, a nakonec se pustila i do vlastních knih. Na svém kontě má momentálně dva romány, v nichž zúročuje své mnohaleté zkušenosti ze zákulisí šoubyznysu. Mrchy jsou její druhou knihou a získaly si již takovou čtenářskou přízeň, že se autorka rozhodla pro jejich pokračování. Zároveň oznámila, že se román dočká i seriálového zpracování.

 

Autorovy knihy v našem nakladatelství

Mrchy

Ambice mohou být smrtící. Šokující sexy thriller ze vzrušujícího prostředí showbyznysu. Mrchy Melanie Blakeové nás zavedou do zákulisí světa veleúspěšného seriálového dramatu...

Běžná cena: 398 Kč
Naše cena: 259 Kč
Koupit
© 2022, Všechny práva vyhrazena, Nakladatelství Jota, s.r.o. Vytvořila digitální agentura FEO