Lee Bacon

Lee Bacon se narodil 5. 9. 1979 a do spisovatelského řemesla se zakousl už na základní škole. Svými příběhy a básněmi se nejprve snažil rozesmát kamarády, a tyto první zkušenosti bohatě zúročil v knihách určených náctiletému obecenstvu. Největší úspěch sklidil s oceňovanou fantasy sérií Joshua Dread (od r. 2012), jejíž hrdina je dospívajícím synem superpadouchů. Z jeho pera pochází i Legendtopia (od r. 2016), The Mystery of Alice a Interview with the Robot. Knížka Poslední člověk byla přeložena zatím do 22 jazyků a brzy se objeví i na filmovém plátně.

Bacon vystřídal řadu zaměstnání, pracoval mimo jiné na farmě, v umělecké galerii, v baru a jako literární agent. Dva roky pobýval v německém Mnichově. Momentálně se na plný úvazek věnuje psaní, překládání a setkávání se čtenáři. Žije v americkém New Jersey s manželkou a dvěma mňoukajícími mazlíčky. K jeho oblíbeným autorům patří Roald Dahl (mj. Karlík a továrna na čokoládu), C. S. Lewis (Alenka v říši divů), Jeff Kinney (Deník malého poseroutky) či Rick Riordan (Percy Jackson a Olympané), miluje filmové série Hvězdné války, Indiana Jones, Krotitelé duchů a seriály Simpsonovi a Hra o trůny.

Autorovy knihy v našem nakladatelství

Poslední člověk

Lidé jsou zakázaný druh a světu vládnou roboti. Ale co když se najednou objeví dívka, která potřebuje pomoc? Zemi ovládají roboti. Jsou inteligentní, mírumilovní, praktičtí, zodpovědní,...

Běžná cena: 348 Kč
Naše cena: 244 Kč
Koupit
© 2022, Všechny práva vyhrazena, Nakladatelství Jota, s.r.o. Vytvořila digitální agentura FEO