Joanna Jamesová, Alison Muddová, Helen Ochyraová, Paul Whitfield

Joanna Jamesová začínala v Londýně jako obchodnice na komoditním trhu, odkud se vypravila do Pekingu. Zde studovala na místní univerzitě. Pracuje jako fotografka a spisovatelka na volné noze. Když se právě netoulá světem, žije se svým manželem na malém ostrově v Hongkongu. V minulosti se podílela na průvodcích Čínou, Myanmarem, Malajsií, Singapurem, Brunejí a Novým Zélandem.  

Alison Muddová studovala humanitní obory na Cambridgeské univerzitě, ale pak se rozhodla, že bude trávit méně času v knihovnách a více na cestách. Během své první výpravy (s průvodcem Rough Guides) se zamilovala do Nového Zélandu. Dalších sedm let se s ním podrobně seznamovala, fotila, vymýšlela mobilní aplikace a psala články. Nakonec se podílela na aktualizaci tohoto průvodce. Pokud nepíše, cestuje, a to hlavně po Americe, Africe a Evropě. Nejlépe kajakem nebo pěšky.

Helen Ochyraová je cestující spisovatelka na volné noze, která jezdí na Nový Zéland už víc než deset let. Podílí se na průvodcích Rough Guides, přispívá do novin a časopisů a publikuje na webu: jak ve Velké Británii, kde žije, tak v dalších zemích světa.

Paul Whitfield studoval a pracoval na Novém Zélandu a po pár letech strávených ve Velké Británii se podílel na prvním vydání našeho průvodce Novým Zélandem. Posléze se do svého druhého domova přestěhoval, několikrát průvodce aktualizoval a současně cestoval po světě a fotil. Donedávna jezdil kajakem, věnoval se horolezectví a horskému kolu, ale po narození dcery Freye toho prozatím nechal.

Autorovy knihy v našem nakladatelství

Akce

Nový Zéland

Průvodce Novým Zélandem, zemí dobrodružství a filmovými kulisami Pána prstenů.   Nový Zéland je zemí, která bývá pravidelně řazena k nejkrásnějším na světě. Pro svůj...

Běžná cena: 898 Kč
Naše cena: 598 Kč
Koupit
© 2022, Všechny práva vyhrazena, Nakladatelství Jota, s.r.o. Vytvořila digitální agentura FEO