Jiří Hotový jede do světa

Běžná cena: 138 Kč (ušetříte 28 Kč)
Naše cena: 110 Kč
ks
skladem
Počet stran: 86 EAN: 9788074626517
Datum vydání: 11. 6. 2014 ISBN: 978-80-7462-651-7
Formát knihy: 148x210 Vazba: Pevná

Kniha o slastech i strastech cestování (nejen) za minulého režimu.

V knize Jiří Hotový jede do světa zachytil Kristián Chalupa nevšední zážitky z cest, které Jiří Hotový podnikl zejména v době komunismu, ale i po jeho pádu.

Vzpomíná, jak ho na jeho první cestě do Velké Británie obsluhovali v závodní jídelně číšníci ve fracích, jak v památném roce 1968 procestoval Blízký východ a během vojenské služby si tajně „odskočil“ na dovolenou do Bulharska.

Poté ale přišlo období normalizace a s ním omezená možnost vycestovat do cizích zemí. Jiří Hotový se ale svých snů nevzdal a potřebný devizový příslib si velmi chytře obstaral. Projel poté severní Evropu a Ameriku, pokusil se o emigraci do Švýcarska, aby nakonec zakotvil v Západním Německu. Zde se seznámil se svou druhou ženou, Laosankou Amphone. S ní se také po sametové revoluci vrátil zpět do Čech, kde začal podnikat v hotelnictví a restauratérství.

Knihu doprovází barevné fotografie a mapky z cest. Nechybí ani několik vtipů o cestování a slovník již méně známých termínů a osob, například devizový příslib, celní prohlášení, výjezdní doložka nebo Gustáv Husák. Je tomu tak proto, aby mladší generace měla možnost pochopit, jaké překážky kladl totalitní režim cestování do zahraničí.

Kniha vychází u příležitosti 70. narozenin dobrodruha a podnikatele Hotového, který až doposud navštívil stejný počet, tj. 70 zemí ve všech světadílech světa.

Zobrazit celou anotaci
© 2021, Všechny práva vyhrazena, Nakladatelství Jota, s.r.o. Vytvořilo Foreveryone