Akce
Jemen

Jemen

Běžná cena: 498 Kč (ušetříte 300 Kč)
Naše cena: 198 Kč
ks
skladem
Počet stran: 258 EAN: 9788072177943
Datum vydání: 12. 1. 2011 ISBN: 978-80-7217-794-3
Formát knihy: 132x197 Vazba: Brožovaná
Překladatel: Radek Beneš Původní název: Yemen

Žádná země na Středním východě nezosobňuje starou Arábii tak jako Jemen.

Je to země starobylých tradic a kultury, která sehrála význačnou roli v dějinách tohoto světa. Poznejte i vy pozůstatky říše královny ze Sáby, slavné mešity i zdejší pohostinnost. Poznejte zemi, kde tiché svítání narušuje volání k modlitbě, odpoledne probíhají v rozhovorech za soustavného žvýkání katu a kde s příchodem večera ožívají proslulé súky.

Průvodce po Jemenu spojuje legendární příběhy a tradice s přesnými, podrobně zpracovanými informacemi, čímž se stává skvělým a na cestách neocenitelným pomocníkem.  

S průvodcem po Jemenu se bezpečně vydáte třeba na trek do pohoří Džabal Haraz. Poznáte hliněné mrakodrapy Šibámu uvedené i na seznamu světového dědictví UNESCO. Múžete prozkoumat podmořské krásy kolem ostrova Sokotra vybaveni jen šnorchlem a ploutvemi. Pohlédnete na Sana’a pod drobnohledem: restaurace, hotely, súky. Naučíte se jazyky, včetně jemenské arabštiny, mehri a sokotri. 

Z prestižní britské řady Bradt.

 

Zobrazit celou anotaci

Dále doporučujeme

Akce

Jordánsko

Lákavá exotická lokalita, která byla ještě před pár lety pro českého turistu neuskutečnitelným snem. Dnes se nám brána do zemí Blízkého východu konečně začíná otevírat. Průvodce...

Běžná cena: 578 Kč
Naše cena: 248 Kč
Koupit
© 2017, Všechny práva vyhrazena, Nakladatelství Jota, s.r.o. Vytvořilo Foreveryone