• Výraz je příliš krátký. Zadejte minimálně 3 znaky

    Nic nebylo nalezeno.

Zbývá 598 Kč do dopravy ZDARMA
Akce

Jeans Story

Retro Blue

KNIHA
skladem
498 Kč
(Ušetříte 348 Kč)
150 Kč

Jak se obyčejné džíny dokázaly probít železnou oponou – dokonce i do Sovětského svazu.

Džíny a rokenrol jsou mocnější než Rudá armáda, řekl kdysi francouzský filozof Régis Debray a je fakt, že zatímco armáda s rudou hvězdou z Československa odtáhla, džíny zůstaly. Při jejich invazi nebyly vidět hlavně pušek, nýbrž pačesaté hlavy prvních odvážlivců. Žádné zákazy téhle vlně nedokázaly učinit přítrž, žádná překážka nebyla dost vysoká, aby ji modré nohavice nepřekročily. Ani v Československu, ani jinde ve východním bloku, jak dokazuje Michal Petrov ve své poslední knize.

I přes společné jmenovatele psaly džíny svou indigovou barvou v každé zemi socialistické Evropy jiný příběh. Ačkoliv tenhle evergreen módy dnes vnímáme absolutně samozřejmě, kdysi ztělesňoval pro drtivou většinu mladých sen, který často zůstal nenaplněný celé roky. Co byli ochotni pro něj podstoupit a riskovat? Jaké byly cesty pašeráků, překupníků a veksláků? Kde se vůbec celá ta modrá posedlost zrodila? A proč musí nést kniha Jeans Story. Retro Blue anglický název?

Schválně, co nosíte vy? Rifle nebo džíny? 

Počet stran: 312

Formát knihy: 230x250

Vazba: pevná

EAN: 9788075655479

ISBN: 978-80-7565-547-9

Datum vydání: 16.10.2019

Recenze

Kus látky, který měnil svět

Džíny, texasky, jeansy - symbol popkultury, konzumu, rebelie, ale i Ameriky slaví 150 let. Už tak dlouho je tento kus látky v indigových barvách součástí šatníku dětí, studentů, lidí v produktivním věku i seniorů napříč sociálními vrstvami.


Džíny měly v historii hlavně štěstí, jejich cesta ale není bez poskvrny
(rozhovor Lucie Výborné s Michalem Petrovem v Českém rozhlase, 29. května 2023)