Izrael

Běžná cena: 548 Kč (ušetříte 110 Kč)
Naše cena: 438 Kč
ks
skladem
Počet stran: 414 EAN: 9788072176601
Datum vydání: 1. 7. 2009 ISBN: 978-80-7217-660-1
Formát knihy: 132x197 Vazba: Brožovaná
Překladatel: Jan a Pavlína Sládkovi Původní název: Israel
Datum dotisku: 16. 11. 2011

 Izrael je nádherná země dramatických, nesmírně malebných kontrastů, země bohaté a velmi dlouhé historie a rušné současnosti, politických a vojenských událostí, které světové veřejnosti bohužel poněkud zakrývají skutečný život pod mediálně transponovaným povrchem.

Izrael vyniká přírodními krásami a osobitým stylem. Po zdejší půdě v minulosti kráčely mnohé významné osobnosti dějin, zrodila se tu světová náboženství, proběhly tu hrozivé bitvy mezi jejich zastánci a odpůrci.
Pokud si dáme trochu práce a nahlédneme pod povrch mediálního obrazu, který nám dennodenně nabízejí televizní kamery a fotoaparáty tisíců novinářů z celého světa, zjistíme, že Izrael je zemí nesmírně turisticky atraktivní, nedocenitelnou pokladnicí historických památek a rájem všech, kdo zajímají o kořeny nejen euroatlantické civilizace. Mnoho může nabídnout milovníkům přírody, kteří se mohou těšit na sněhem pokryté vrcholky hor a také zdánlivě nekonečné kamenité pouště tvořící přirozenou vstupní bránu do Egypta.
Ekonomickým, obchodním a diplomatickým centrem země je zcela jednoznačně kosmopolitní Tel Aviv. Je to město sekulární, nevázané a veselé, čímž se diametrálně odlišuje od důstojnějšího hlavního města Jeruzaléma. Na světě byste stěží našli město, které se Jeruzalému vyrovná bohatstvím a historickým vývojem. Jeruzalém leží v místě, kde se setkávala tři hlavní světová náboženství. To je také jeden z hlavních důvodů, proč tolik dráždí a láká. Ať návštěvník vyznává jakéhokoli boha, nikdy neodchází bez trvalých vzpomínek.
Izrael je veskrze moderní zemí zrozenou z mohutného přílivu imigrantů z celého světa, milionů lidí různé víry, kulturních tradic a zvyků.

Z prestižní britské řady Bradt.

Průvodce neobsahuje DVD.

 

 

 

 

 

 

Zobrazit celou anotaci
© 2017, Všechny práva vyhrazena, Nakladatelství Jota, s.r.o. Vytvořilo Foreveryone