Geoffrey Household

Geoffrey Edward West Household (30. listopadu 1900 – 4. října 1988) byl plodný britský romanopisec, který psal především thrillery. Z úctyhodné palety 36 napsaných knih ho nejvíc proslavil román Drsný muž (Rogue Male, 1939).

Narodil se v Bristolu, do školy chodil v Dorsetu a Bristolu a v roce 1922 získal na Oxfordu bakalářský titul v oboru anglické literatury. V letech 1922–1926 pracoval jako pomocný tajemník v bukurešťské bance. Roku 1926 odešel do Španělska, kde se živil jako obchodní zástupce prodejem banánů. V roce 1929 se Household přestěhoval do Spojených států, kde se podílel na dětských encyklopediích a ve službách stanice CBS psal rozhlasové hry pro děti. V letech 1933 až 1939 pracoval jako obchodní cestující pro výrobce inkoustů v Evropě, na Středním Východě a v Jižní Americe. Za druhé světové války sloužil v britské tajné službě na půdě Rumunska, Řecka a Středního východu.

Household byl dvakrát ženatý. Z druhého manželství uzavřeného v roce 1942 s Ilonou Zsoldos-Gutmanovou se narodil syn a dvě dcery. Po válce žil životem venkovského džentlmena a psal. Ke konci života bydlel v Charltonu poblíž Banbury v Oxfordshiru, zemřel ve Wardingtonu.

Autorovy knihy v našem nakladatelství

Drsný muž

Když se z lovce stane kořist. Drsný muž je jeden z klasických thrillerů 20. století. Angličan naplánuje atentát na diktátora jisté evropské země. V poslední chvíli je však odhalen...

Běžná cena: 298 Kč
Naše cena: 238 Kč
Koupit
© 2020, Všechny práva vyhrazena, Nakladatelství Jota, s.r.o. Vytvořilo Foreveryone