Gabriela Novotná, Jan Somerauer

Gabriela Novotná – první česká motocyklistka na Rally Dakar. Titul, který už Gábině nikdo nikdy nesebere. Ve svých devětadvaceti letech si v roce 2018 splnila životní sen, a i když ji zastavilo zranění a nejtěžší rally světa napoprvé nedojela, napřela veškeré své síly, aby o rok později stála na startu znovu a dotáhla vše do úspěšného konce. Na cílové rampě legendárního závodu navíc stála jen pár let poté, co poprvé vyrazila s motorkou do terénu. Cesta to byla plná potu, bolesti, sebezapření, ale také životních posunů, důležitých setkání a euforie. O Gábině se nedá říct, že by byla typickou závodnicí, výsledek pro ni není tak důležitý jako vše, co mu předchází, a přesvědčení, že udělala maximum, co bylo v jejích silách. Kromě závodění je tato mladá inteligentní žena skvělou vypravěčkou a její příběh vás pohltí.

Jan Somerauer je dvanáctým rokem kmenovým redaktorem nejoblíbenějšího českého motomagazínu Motohouse a kromě testů motorek se zabývá širokou škálou témat. Díky tomu se mu podařilo sepsat rozhovory s mnoha osobnostmi české i světové motoscény. Tím nejen rozšiřuje obzory čtenářům, ale také si plní své sny. S Gábinou se setkali právě při jednom z rozhovorů a kromě zajímavého materiálu o cestě jedné mladé, lehce šílené ženy na Dakar z toho vzniklo milé přátelství. Motorky jsou pro Somika, jak ho v motobranži všichni znají, celým životem a provází ho denně v různých formách. Kromě časopisu je velmi aktivní i v dalších oblastech české motoristické scény, mimo jiné patří mezi pořadatele festivalu Motoemotion nebo velké výstavy custom strojů All Ride Show. I ve volném čase pak nejraději se svou přítelkyní sedne na motorku a vyrazí na výlet.

Autorovy knihy v našem nakladatelství

Gabriela Novotná. Cesta na Dakar

První česká motorkářka na nejnáročnější rally světa. Inspirativní příběh první Češky, která dojela nejtěžší závod světa. „Když se člověk rozhodne a něco si přeje,...

Běžná cena: 398 Kč
Naše cena: 318 Kč
Koupit
© 2023, Všechny práva vyhrazena, Nakladatelství Jota, s.r.o. Vytvořila digitální agentura FEO