České dějiny

Běžná cena: 1 298 Kč (ušetříte 260 Kč)
Naše cena: 1 038 Kč
ks
skladem
Počet stran: 176 EAN: 9788074620966
Datum vydání: 7. 11. 2012 ISBN: 978-80-7462-096-6
Formát knihy: 245x313 Vazba: Pevná

Výpravná historie českých zemí
Historie českých zemí v textech, ilustracích, dokumentech a fotografiích. Unikátní publikace, s níž máte české dějiny na dosah.

Klíčovými okamžiky naší historie od příchodu Slovanů po současnost vás provede unikátní publikace renomovaného autora a historika Petra Čorneje.

V knize se účelně propojuje nový, neotřelý pohled na české dějiny v politických souvislostech s atraktivní formální podobou a bohatou obrazovou přílohou. Fakta a události autor popisuje svěžím jazykem a předkládá je způsobem srozumitelným i laickému čtenáři.
Kromě unikátního propojení historických okolností v návaznosti na jejich politický kontext je kniha výjimečná bohatým obrazovým materiálem, který čítá přes 400 fotografií a reprodukcí.

Skutečný bonus pro milovníky historie pak tvoří 34 význačných dokumentů uložených spolu s publikací v dárkovém boxu. Čtenář tak dostává jedinečnou možnost prohlédnout si a doslova „osahat“ listiny, jejichž význam byl pro české země klíčový, či se dotknout záznamů dobových událostí, a přenést se tak do časů našich předků.

• Klíčové okamžiky naší historie od příchodu Slovanů po současnost.
• Exklusivní provedení české historie.
• Nový, neotřelý pohled na české dějiny v politických souvislostech s atraktivní formální podobou a bohatou obrazovou přílohou.
• Mnoho stran přiložených historických dokumentů, jejichž prostřednictvím se tvořily naše dějiny.

Kniha obsahuje 6 dějinných celků, 76 kapitol čtivého textu, více než 400 fotografií a obrazových materiálů a 34 přiložených význačných dokumentů české historie.

34 volně ložených reprodukcí, které najdete v přihrádce pod knihou, je unikátní sbírkou zásadních dokumentů naší historie. Některé z nich jsou faksimile původních stránek z kronik, novinových článků nebo úředních oznámení, další věrně zobrazují listiny s pečetěmi nebo mapy – a všechny společně ilustrují vývoj českých dějin od příchodu Slovanů do až po současnost. 

Jejich seznam najdete v záložce Více o knize.

Zobrazit celou anotaci

Dále doporučujeme

Historie trochu jinak

Převážně nevážně o českých dějinách. Autor se zaměřuje na nejpozoruhodnější okamžiky české historie. S humorným nadhledem začíná líčení událostí našich nejranějších dějin...

Běžná cena: 328 Kč
Naše cena: 262 Kč
Koupit
© 2019, Všechny práva vyhrazena, Nakladatelství Jota, s.r.o. Vytvořilo Foreveryone