Annalisa Rellieová, Rudolf Abraham

Po dětství stráveném v klášterní škole na pobřeží studovala Annalisa Rellieová na londýnské Guildhall School of Music and Drama, ale osud z ní nejspíš nechtěl mít herečku, takže se po brzkém sňatku vydala se svým manželem diplomatem na cesty, na kterých strávila dlouhých a šťastných dvacet pět let. Po návratu do Londýna se dala na novinářskou dráhu a přispívala jako nezávislá novinářka do řady časopisů o cestování a jídle. Pro Černou Horu zahořela během pracovní cesty v roce 2000 a její láska během neúnavné práce na čtyřech vydáních prvního anglického průvodce věnovaného výhradně Černé Hoře postupně sílila. Annalisa zemřela začátkem roku 2014.

 

Rudolf Abraham (www.rudolfabraham.co.uk) je ceněný autor cestopisů a fotograf se zaměřením na Chorvatsko a východní Evropu. Je autorem několika knih včetně prvních anglických turistických průvodců Chorvatskem a Černou Horou, podílel se na Bradtově průvodci Istrií a aktualizoval průvodce Chorvatskem a Transylvánií. Publikuje v řadě médií, jeho články a příspěvky uveřejnily mimo jiné BBC News, BBC Countryfile, Canvas, CNN Traveller, Discover Britain, France, Hidden Europe, National Geographic Traveller, OE, Wanderlust a Vanity Fair. Od konce devadesátých let, kdy dva roky žil a pracoval v sousedním Chorvatsku, často navštěvuje jihovýchodní Evropu.

Autorovy knihy v našem nakladatelství

Černá Hora

Divoká krása černohorské krajiny již není pro svět žádným tajemstvím. Země, která pronikla na turistické mapy poměrně nedávno, si brzy získala množství obdivovatelů díky azurovému...

Běžná cena: 498 Kč
Naše cena: 324 Kč
Koupit
© 2022, Všechny práva vyhrazena, Nakladatelství Jota, s.r.o. Vytvořila digitální agentura FEO