Albánie – dárkové provedení s DVD

Běžná cena: 498 Kč (ušetříte 174 Kč)
Naše cena: 324 Kč
ks
skladem
Počet stran: 228 EAN: 9788074620782
Datum vydání: 8. 2. 2012 ISBN: 978-80-7462-078-2
Formát knihy: 160x230 Vazba: Pevná s přebalem

Kráska se špatnou pověstí

Knihu v dárkovém balení doplňuje DVD s cestopisným filmem, který vás zavede přímo do srdce podivuhodné Albánie.

Evropská země fantastických horských scenerií a divokého mořského pobřeží, která jakoby byla z jiného kontinentu.

Vzpomínáte si na dětskou říkanku Nebe, peklo, ráj, kam tě duše dám? Nechali jste někde ve světě kousek své duše stejně jako Petr Horký a Miroslav Náplava v Albánii? Proč se lidé téhle země bojí? Jaká je pravda a co jsou předsudky? Zapomeňte na všechno, co jste se kdy o Evropě naučili! Krevní msta, bunkry, divoké hory, nádherné pláže, středověký lexikon životních pravidel kanun – i to je Albánie!

Před šesti lety jsme mezi přáteli udělali anketu: Co si vybavíš pod pojmem Albánie? Odpovědi se v zásadě shodovaly: občanská válka, divoká nátura obyvatel, pohřešovaní čeští studenti, kosovsko-albánská mafie, krevní msta, tyran z Tirany Enver Hodža, bunkry, mercedesy, haldy odpadků, výpadky elektrického proudu. Suma sumárum malá země se špatnou, velmi špatnou pověstí.

Největší bohatství Albánie spočívá v nádherných horách, v divoké přírodě, až na výjimky bez značených turistických chodníků, zákazů stanování a rozdělávání ohně. Můžete se koupat na liduprázdných plážích a pobývat v místech, kam noha turisty mnohdy ještě nevkročila. Pro vyznavače terénních vozů a motorek představuje Albánie ráj, kde se vyřádí do sytosti.
Je to nejdivočejší a podle nás nejkrásnější část Evropy. Proto jsme se sem během šesti let vypravili osmkrát. Bezmála půl roku jsme strávili sběrem informací na místě a šest let bádáním v archivech doma. A stále nás něco překvapovalo…

Rozsáhlá obrazová příloha knihy obsahuje i unikátní, dosud nepublikované fotografie Albánie z archivu Miroslava Zikmunda a Jiřího Hanzelky, legendární cestovatelské dvojice, z roku 1959 a malíře Otakara Číly z roku 1938.

Zobrazit celou anotaci

Dále doporučujeme

Albánie

Kráska se špatnou pověstí. Evropská země fantastických horských scenerií a divokého mořského pobřeží, která jakoby byla z jiného kontinentu. Vzpomínáte si na dětskou říkanku Nebe,...

Běžná cena: 358 Kč
Naše cena: 233 Kč
Koupit
© 2017, Všechny práva vyhrazena, Nakladatelství Jota, s.r.o. Vytvořilo Foreveryone